שמעון אייזנברג: המדריך השלם לכל מה מה שחשוב לבדוק לפני השקעת נדל"ן בארה"ב

עשיתם את כל הבדיקות שלכם, בדקתם את האופציה להשקעה, החלטתם שמתאים לכם ואתם רוצים להתקדם? חכו עוד רגע לפני שאתם רצים לבנק להוציא את הכסף! הגיע הזמן לבחון את ההשקעה לעומק.

במאמר זה יבחן שמעון אייזנברג, מקבוצת אייזנברג, את כל הסעיפים עליהם צריך לסמן V לפני ההשקעה.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן – איך בוחרים איפה להשקיע בארה"ב?

שמעון אייזנברג: "ההחלטה על מיקום הנכס היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בנוגע להשקעה. ההבדלים בין האזורים בארה"ב עשויים להיות גדולים ולקבוע האם הנכס יפיק רווח או הפסד. חובה לבחון מספר קריטריונים לפני שבוחרים את המיקום".

פופולרי או לא? מה מידת הביקוש של האזור?

כשאתם רוכשים נכס להשקעה, מיותר לציין שאתם מצפים לראות ממנו רווח. נכס שאינו מושכר לא רק שלא מביא לרווחים, הוא מייצר הפסדים והוצאות. לכן,  כשבוחנים נכס יש לבדוק את הביקוש לשכירות באותו אזור. אמנם אין אמת מידה מדויקת שיכולה להצביע על מידת הביקוש לשכירות, אך ניתן להיעזר בבדיקת רמת התפוסה הממוצעת באזור – כמה אחוזים מתוך הבתים מאוכלסים בתושבים, כך מציין שמעון איזנברג.

הנאים השכנים בעיניך? – מה המדד הסוציו אקונומי באזור?

בקבוצת אייזנברג טוענים כי המצב הסוציו-אקונומי של האזור משפיע רבות על משיכת תושבים לאזור והן על היכולת להשכיר בפועל. חשוב לבדוק מהי ההכנסה הממוצעת למשפחה ומה רמת האבטלה. כדי לדעת מהו שכר הדירה ההגיוני אותו ניתן לבקש ומה הסיכוי ליפול עם שוכרים שיתקשו לשלם שכירות. באותה הזדמנות שווה לבדוק גם את אחוז הפשיעה באזור.

מה אחרים באזור מבקשים על הנכס שלהם?

לפני שתחליטו היכן להשקיע, כדי להחליט כמה תשקיעו. לאחר מכן, ערכו בדיקה למחירי הנדל"ן בארצות הברית – זה יסייע לכם להחליט איזה אזורים רלוונטיים מבחינת סכום ההשקעה שתכננתם – מסביר אייזנברג.

נכנסים מול יוצאים – מה מצב מאזן ההגירה אל המקום וממנו?

אייזנברג: "רצוי מאוד לבדוק אם ההגירה באזור חיובית או שלילית. הגירה שלילית היא אינדיקציה מוקדמת לדעת על  קשיים עתידיים בהשכרת הנכס ומכירה שלו, וכן של ירידת הערך באזור. עם זאת – הגירה חיובית תוביל למצב הפוך".

אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש – מה החוקים והמיסים באזור המדובר?

שמעון אייזנברג מסכם: "קודם כל דעו שבכל מדינה בארה"ב ישנם חוקים שונים ומסים שונים הקשורים לנדל"ן. לכן חיוני לבדוק ראשית מה החוק במדינה אומר במקרה של שוכר שלא משלם ויש לפנות. חשוב לבדוק איזה מיסי מדינה ומיסי עירייה קיימים". 

פרמטרים נוספים וחשובים לא פחות שאנו בקבוצת אייזנברג שמים עליהם דגש מיוחד הם: הם תשואה מקומית – שתצדיק את ההשקעה שלכם. מצב הנכס – על מנת שלא תפסידו או תצטרכו לערוך שיפוץ, והכי חשוב – מי יהיו השוכרים הפוטנציאליים שלכם, חשוב לבדוק את העבר שלהם וכדאי שיהיו נוחים ונחמדים.

שמעון אייזנברג: המדריך השלם לכל מה מה שחשוב לבדוק לפני השקעת נדל"ן בארה"ב
דרג את הפוסט

תהיה הראשון להגיב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*